برای عزیزانی که یک یا چند دندان (یا تمام دندان های) خود را از دست داده اند، دندان مصنوعی یکی از معمولی ترین و رایجترین روش های جایگزینی هست. زیرا به نسبت روش های جایگزین دیگر، هزینه دندان مصنوعی بسیار کمتر است و تقریبا برای همه قابل پرداخت است. در این صفحه لیست قیمت دندان مصنوعی در سال 1400 درج شده و برای داشتن دید روشن تر و بهتر از پروتز دندان مصنوعی، ویدئوها و تصاویر مرتبط نیز قرار داده شده است. سعی کنید تمام ویدئوها را تماشا کنید و نظرات خود را در خصوص نرخ و تعرفه پروتزهای دندان مصنوعی در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.


جدول کلی قیمت دندان مصنوعی در سال 1400

به طور کلی و در یک نگاه می توانید لیست قیمت دندان مصنوعی در سال 1400 را در قالب این جدول ببینید. برای جزئیات بیشتر ادامه مقاله را نیز مطالعه بفرمایید.

هزینه یک دست دندان متحرک از 4 میلیون به بالا (هر فک)
قیمت دندان پارسیل کروم کبالت دو طرفهاز 4 میلیون به بالا (هر فک)
قیمت دندان مصنوعی تکه ای ژله ای تا سقف ۵ دندان  از 900 هزار تومان به بالا
قیمت دندان مصنوعی ثابت (متکی بر ایمپلنت)از 20 میلیون به بالا
قیمت بریج دنداناز 900 هزار تومان به بالا
جدول لیست قیمت دندان مصنوعی در سال 1400

انواع دندان مصنوعی کدامند؟

به دندان های مصنوعی اصطلاحا دنچر گفته می شود. آن ها دو دسته هستند یا متحرک هستند یا ثابت. در ادامه ابتدا متحرک ها را بررسی می کنیم بعد درباره ثابت ها چیزهایی خواهیم گفت. ضمن بررسی هر کدام هزینه دندان مصنوعی در سال 1400 را نیز دوباره مرور خواهیم کرد.


دنچر یا دندان مصنوعی متحرک

قیمت بهترین دندان مصنوعی متحرک (در ایران)به ازای هر دو فک از 10 میلیون به بالا

اغلب پروتزهای دندان مصنوعی، متحرک هستند. یعنی همینطوری چشمی هم می‌توانید ببینید که اغلب آدم‌های اطرافتان که دندان‌هایشان را از دست داده‌اند، از این دست پروتزها دارند. متحرک بودن دندان مصنوعی به این معناست که شما می‌توانید آن‌ها را هر زمان که خواستید بردارید و دوباره روی قوس فکی قرار دهید.

آن‌ها چون ثابت نیستند و به جایی اتصال دائم ندارند، به راحتی قابل جابجا شدن هستند. شما می‌توانید پروتز را شب‌ها قبل از خواب از دهان در بیاورید و صبح اول وقت، بعد از بیدار شدن آن‌ها را دوباره استفاده کنید. خود دندان مصنوعی متحرک به 2 دسته تقسیم می‌شود. آن‌ها یا کامل هستند یا ناکامل. درباره هر دو نوع در ادامه توضیحات بیشتری نوشته‌ایم. (حتما به تصاویر درج شده در ادامه با دقت نگاه کنید)


1. پروتز دندان مصنوعی متحرکِ کامل

قیمت دندان مصنوعی متحرک حداقل از 4 میلیون به بالا (برای هر فک)

برخی از مردم زمانی که تنها یک دندان خود را از دست داده اند ترجیح می دهند جای خالی آن را با روشی مثل ایمپلنت دندان یا بریج دندان پر کنند. اما هزینه کاشت دندان با ایمپلنت یا بریج دندان زیاد است.بنابراین برای افرادی که تمایلی ندارند هزینه زیادی برای این روش ها پرداخت کنند پروتزهای کامل و متحرک مناسب ترند زیرا هزینه و یا لیست قیمت بهترین دندان مصنوعی متحرک و کامل بسیار مقرون به صرفه تر از هر واحد ایمپلنت و یا بریج های مرسوم است.


2. پروتز دندان مصنوعی پارسیل یا تکه ای

قیمت دندان مصنوعی تکه ای در سال 1400 حداقل از 900 هزارتومان به بالا

اگر تعداد کمی از دندان های خود را از دست داده باشید باز هم راه حل ارزان قیمت تری از ایمپلنت ها و بریج ها پیش رویتان قرار دارد. این راه حل پروتز متحرک ناکامل یا پارسیل است. پارسیل به معنای جزئی و ناکامل است.

به این پروتزها در اصلاح عامله دندان مصنوعی تکه ای هم گفته می شود. پروتزهایی متحرک پارسیل چند مدل هستند که شناخته شده ترین آن ها عبارتند از:

دندان مصنوعی ژله ای (آکریلیکی)
لیست قیمت دندان مصنوعی ژله ای (آکریلیکی) تا سقف ۵ دندان   از 900 هزارتومان به بالا

دندان مصنوعی ژله ای این روزها بسیار پرطرفدار شده است. در ساختار آن هیچ فلزی وجود ندارد و کاملا انعطاف پذیر است. ممکن است آن را با نام دندان مصنوعی فلکسی هم بشناسید و قطعا از این به بعد بیشتر درباره آن می شنوید زیرا قیمت آن نسبت به هزینه دندان مصنوعی کامل و کروم کبالت کمتر است.

دندان مصنوعی کروم و کبالت
هزینه دندان مصنوعی کروم و کبالت در سال 1400 از 4 میلیون به بالا (هر فک)

پروتز دندان مصنوعی ثابت

مجددا اگر تمام دندان ها از دست رفته باشد و بخواهید آن ها را جایگزین کنید یک گزینه روی میز برای شما پروتز کامل است. ولی اگر مایل نیستند که پروتزهایتان متحرک باشند و دوست دارید کاملا ثابت باشند، می توانید پروتز دندان ثابت بگذارید. این پروتزها به طور مشابه دو دسته هستند یا کامل هستند یا تکه ای.

– پروتز دندان مصنوعی ثابت کامل (موسوم به اوردنچر)

هزینه و قیمت دندان مصنوعی ثابت در سال 1400از 20 میلیون به بالا

اوردنچر یا پروتز دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت، نسل جدیدی از پروتزهای دندان است. این پروتزها ترکیبی از ایمپلنت دندان + دندان مصنوعی هستند. اصطلاحا به آن ها اوردنچر نیز گفته می شود. آن ها می  توانند جایگزین تمام دندن های از دست رفته یک یا هر دو فک شوند.

روند کار به این صورت است که در مجموع به تعداد 4 تا 6 ایمپلنت در دو فک بالا و پایین کاشته می شود و بعد از بهبودی کامل، اوردنچر یا پروتز دندان مصنوعی را روی ایمپلنت ها سوار می کنند. هزینه دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت هرچند کمی زیاد است اما روش خوبی برای جایگزین کردن تمام دندان های از دست رفته است.

– پروتز دندان مصنوعی ثابت تکه ای و ناکامل (بریج)

بریج ها نوعی پروتز دندانی ثابت هستند و زمانی استفاده می شوند که 1 یا نهایتا چند دندان مجاور از دست رفته باشد. آن ها البته نصبتا تهاجمی هستند و هزینه بیشتری از دندان مصنوعی دارند. توضیح بیشتر بریج دندان در این صفحه بیشتر از این جایز نیست زیرا بحث آن ها بسیار گسترده است و باید در مقاله ای دیگر بررسی شود.

فقط همین را بدانید که هزینه بریج دندان در سال 1400 دست کم از 800 هزار تومان شروع می شود و  بسته به انواع مختلف آن ممکن است هزینه آن ها به بیش از 10 میلیون تومان نیز برسد. البته تعرفه برخی از این بریج ها بسیار بیشتر از قیمت دندان مصنوعی است.


چه وقت برای دندان مصنوعی اقدام کنیم؟

(پاسخ کوتاه: حداقل 2 ماه بعد از کشیدن دندان)

اگر قرار است یک دست دندان کامل را جایگزین دندان های پوسیده یا از دست رفته خود کنید، بعد از کشیدن آخرین دندان در قوس فکی، باید 2 ماه صبر کنید تا بتوانید برای درخواست و ساخت دندان مصنوعی اقدام کنید. طی این دو ماه لثه به اندازه قابل انتظار تحلیل رفته و آماده قالبگیری و استفاده از پروتز متحرک دندان است. (اگر قصد دارید به زودی دندان های خود را بکشید حتما سری به مقاله “کشیدن دندان” بزنید ما در آن مقاله همه چیز درباره این فرآیند را توضیح داده ایم.)


مراحل مختلف قالبگیری دندان مصنوعی

در ادامه با مراحل ساخت پروتز متحرک دندان آشنا خواهید شد. برای نوشتن مراحل از این ویدئو استفاده شده که در آن دکتر پویان سعیدی توضیحات کاملی در این باره ارائه داده اند.

بعد از اینکه لثه بهبود یافت، شما به مطب متخصص پروتز دندان یا دندانپزشکان واجد شرایط اینکار مراجعه می کنید. بعد از معاینه و ارزیابی اولیه بحث درباره قیمت و هزینه دندان مصنوعی و در نهایت، از قوس فکی شما، قالبگیری انجام می شود. ممکن است در این جلسه قیمت دندان مصنوعی به شما اعلام شود ولی از شما درخواست نشود.


قالب گیری از قوس فکی و لثه ها

برای اینکار از قالب هایی که به آن ها اصطلاحا “ترِی” می گویند استفاده می شود. این تِرِی ها، قالب های پلاستیکی هستند که از قبل و در شماره بندی های مختلف ساخته می شوند. دندانپزشک بر اساس سایز قوس فکی شما، شماره تری مناسب را برای‌تان مشخص کرده و از آن برای قالب گیری استفاده می کند.


برای گرفتن قالب از دندان ها، از پودری استفاده می شود که در اصطلاح دندانپزشکی به آن آلژینات گفته می شود. این پودر با آب مخلوط شده تا به یک قوام اولیه و خمیرمانندی دست پیدا کند. دندانپزشک متخصص پروتز، خمیر آلژینات را داخل تری گذاشته و سپس تری را روی قوس فکی شما قرار می دهد تا قالب اولیه از دندان های شما تهیه شود


فرستادن قالب به لابراتوار

بعد از چند دقیقه خمیری که اکنون به شکل لثه شما در آمده، خشک شده و با تری به لابراتوار فرستاده می شود تا از روی آن دست دندان مصنوعی شما ساخته شود. در لابراتوار، از قالبی که دندانپزشک گرفته است برای ساخت نمونه گچی اقدام می شود. در واقع آن ها داخل قالب اولیه را با کچ پر می کنند تا قالب گچی شود. این مدل گچی در واقع کاملا مشابه فرم فکی و لثه ای شما بوده و از آن برای ساخت تری اختصاصی شما استفاده می شود.


ساخته شدن تری اختصاصی

از روی قالب گچ، در لابراتوار، یک تری اختصاصی برای شما ساخته می شود که کاملا مشابه قوس های فکی شما و شرایط لثه هستند. این تری اختصاصی از طرف لابراتوار به همراه یک موم مخصوص به مطب دندانپزشک شما فرستاده می شود تا از درستی و کارایی آن اطمینان حاصل شود. شما در این مرحله به مطب متخصص خودتان مراجعه می کنید تا ارتفاع صورت و جایگاه دندان های شما به وسیله این موم مشخص شود.


ارائه مشخصات فکی و دندانی به لابراتوار

موم به لابراتوا مجددا ارسال می شود و بر اساس آن ارتفاع صورت، مشخات دندانی مثل رنگ دندان ها و لثه که دندانپزشم مشخص کرده را دریافت می کند. مثلا با کمک موم خط وسط و جای دندان های نیش مشخص می شود. با اینکار جایگاه ساخت سایر دندان ها نیز مشخص می شود.


پرو اولیه

برای پرو اولیه، دندان مصنوعی ساخته شده دوباره از لابراتوار به مطب دندانپزشک شما ارسال می شود. شما به مطب مراجعه می کنید و دست دندان مصنوعی متحرک خود را در دهان میگذارید تا کارایی آن سنجیده شود. سپس دوباره پروتز متحرک دندانی شما به لابراتوار فرستاده می شود تا نسخه نهایی آن را آماده کرده و برای استفاده به شما تحویل دهند.


آماده شدن دندان مصنوعی متحرک

در جلسه آخر شما دوباره به مطب دندانپزشک خودتان مراجعه می کنید و دندان های آماده شده را امتحان می کنید. اگر مشکل خاصی وجود نداشته باشد، دندانپزشک تمام آنچه که میبایست درباره دندان های جدید خود بدانید را برایتان توضیح خواهد داد.


پاسخ به سوالات رایج درباره پروتز دندان مصنوعی

آیا بیمه قیمت دندان مصنوعی را تقبل می کند؟

بله بیمه ها مخصوصا بیمه سلامت و تامین اجتماعی بخشی از هزینه دندان مصنوعی مصنوعی پرداخت کرده اید را تقبل می کند.

قیمت دندان مصنوعی با بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟

 در قوانین و مقررات جاری تامین اجتماعی، تعرفه هر دو فک دندان مصنوعی حدود 2000000 ریال هست. همچنین کاشت هر دندان مصنوعی 75000 ریال در نظر گرفته می شود، که حداقل این بها به سه دندان و بیشتر پرداخت می شود.

منظور از پروتز ثابت دندان چیست؟

پروتزهای دندانی که ما آن ها را با نام دندان مصنوعی میشناسیم دو دسته هستند. آن ها یا ثابت هستند یا متحرک. به آن دسته از پروتزهایی که روی لثه ثابت مانده و قابل جابجا شدن نیستند پروتز ثابت دندانی گفته می شود.

برای داشتن دست دندان کامل به چه دندانپزشکی مراجعه کنیم؟

بهتر است که برای اینکار به دندانپزشک متخصص پروتز دندانی مراجعه شود هرچند که دندانپزشکان عمومی که واجد شرایط هستند نیز می توانند اینکار را انجام دهند. لازم به ذکر است که قیمت دندان مصنوعی که توسط این متخصصان اعلام می شود مناسب تر است.

حداقل هزینه دندان مصنوعی در سال 1400 چقدر است؟

بسته به اینکه شما چه نوع پروتزی (ثابت یا متحرک) نیاز دارید، هزینه ها متفاوت خواهد بود. اما به نظر میرسد دست کم باید بین 500 تا 1 میلیون تومان هزینه صرف داشتن یک دست دندان کرد.

این پست چقدر تونست بهت کمک کنه؟

امتیاز از راست به چپ بیشتر میشه!

میانگین امتیازات / 5. تعداد امتیازات

تا حالا کسی نظر نداده تو اولین نفر باش

ما متاسفیم که این پست براتون مفید نبوده

لطفا بهمون کمک کنید این پست رو بهتر کنیم

میشه لطفا بگی چطور میتونیم پست رو بهتر کنیم؟

یک دیدگاه درباره چیزی که خواندید بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

51 دیدگاه به “هزینه و لیست قیمت دندان مصنوعی در سال 1400 چقدر است؟”

 • مرتضی طاهریان
  5 آذر 1400 در ساعت 10:41 ب.ظ

  ممنون و متشکر خیلی خیلی آموزنده و بجا بود بخصوص برای کسانی مث من که فردا نوبت دندانپزشکی دارم

  • 5 آذر 1400 در ساعت 10:43 ب.ظ

   درود بر شما آقای طاهریان
   گرامی خوشحال هستیم که مطالب مندرح در این صفحه تونسته برای شما مفید باشه.
   از ثبت نظرتون سپاسگذاریم🌹

 • داودپاشایی
  29 آبان 1400 در ساعت 12:58 ق.ظ

  عالی بود.
  قیمت پروتزفک پایین دندون مصنوعی ثابت چقدراست

  • 30 آبان 1400 در ساعت 1:23 ب.ظ

   سلام جناب پاشایی گرامی
   ممنون از ثبت نظرتون، بستگی داره به اینکه شما چندتا ایمپلنت بکارید واوردنچری که ابراتون در نظر گرفته میشه چه نوعی هست یا چه کیفیتی داره. متخصص یا دکتر دندانپزشک بعد از اینکه شما رو به صورت تخصصی و کامل معاینه کنه و همه چیز ارزیابی بشه اونوقت قیمت دندان مصنوعی ثابت شما رو اعلام میکنه.

 • سیا
  19 آبان 1400 در ساعت 7:43 ق.ظ

  سلام وسپاس فراوان حضور شما وتمام کسانیکه مثل شما فکرمی کنند.
  یه زمانی بین پزشکان شهرما رقابتی برپابود سر ویزیت رایگان که دیدن داشت.عده ای پنجشنبه ها یا یکی از ایام هفته رو رایگان ویزیت می کردند وبعضی ها هم دائما برای بیماران کم بضاعت خدمات داشتند،که حقیقتا باید سرتعظیم فرود اورد برای هرفردی که به هرشکلی دست کسی رومی گیره.
  جسارتا ،دندون دست دوم تمیز اگر به پست تون خورد اطلاع بدید برای یکی از اقوام می خوام.البته مال پدر خدابیامرزم رو دادم به این بنده خدا کمی براش بزرگه همون رو هم بشه یه سایز کوچیک ترکرد حله .

 • ابراهیم دلقندی
  30 مهر 1400 در ساعت 5:46 ب.ظ

  من اینپلانت دارم میخام فقط دندان رو عوض کنم قیمت ؟

  • 5 آبان 1400 در ساعت 3:49 ب.ظ

   سلام جناب دلقندی عزیز، متوجه منظورتون نشدم شما در حال حاظر ایمپلنت دندان دارید و میخوایید ایمپلنت رو تعویض کنید؟ یا روکش ایمپلنت رو؟
   اگر منظورتون روکش هست به صفحه هزینه روکش دندان برید اگر منظورتون ایمپلنت رو کاملا جابجا کنید، بسته به جنس و برند ایمپلنت از 3 میلیون تومان به بالا باید هزینه کنید.
   پاینده و سلامت باشید

 • فرشته قربانی
  2 مهر 1400 در ساعت 4:29 ق.ظ

  عالی بود از اقای دکتر طاهری ممنونم که چنین پیشنهاد خوبی در مورد ساخت دندون مصنوعی به صورت خیریه ارایه میگردد.

 • دکتر طاهری
  29 شهریور 1400 در ساعت 12:55 ق.ظ

  ❌❌طرح خیریه رایگان ساخت دست دندان مصنوعی❌❌
  زیر نظر اساتید دانشگاه ها
  برای اطلاع از شرایط با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:
  09123294221

  • 29 شهریور 1400 در ساعت 1:30 ب.ظ

   درود بر شما دکتر طاهری گرامی
   اگر طرحی که میفرمایید برای امور خیریه و به صورت رایگان یا دست کم با تعرفه های پایینتر باشد لطف بسیار بزرگی به افرادی که نیازمند دندان مصنوعی هستند می کنید.
   خدا خیرتون بده پاینده و همیشه تندرست باشید🌹😊👌

 • امید
  27 شهریور 1400 در ساعت 1:07 ب.ظ

  با سلام ووقت بخیر
  من دندان‌های بالاو پایینم کاملاایمپلنت بودکه متاسفانه چند وقت پیش فک بالاو پایین پیچ هاشون باز شدوجداشدندالبته فک پایین لثه داره وازش استفاده می‌کنم امابرای پروتزفک بالامیشه لثه براش گذاشت وازآن استفاده کردیابایدازنو درستش کردچون کرونا منوورشکست کردوالان ندارم که3_4ملیون بدم وبدون دندانهم جایی به آدم کارنمیدن ولااقل این قضیه توی ارتباطات آدم مؤثره

 • عبالمقیم رئوفی
  22 شهریور 1400 در ساعت 10:11 ب.ظ

  با عرض سلام وقت جنابعالی بخیر بنده متولد ۱۳۴۴ استم متاسفانه به علت تحلیل لثه ها فک بالایی پنج عدد از دندان ها جلوی کاملا لق شد و در ضمن چند دندان دیگر را از فک بالا و پایین کشیده ام چنانکه خوردن غذا واقعا برایم مشکل شده اگر لطف نموده بفرمایید برایم کاری کرده میتوانید تا اکنون نزد هیچ دکتر مراجعه نکردم ممنون سپاس گذار از شما در پناه حق تعالی باشید

 • علي
  15 شهریور 1400 در ساعت 12:47 ق.ظ

  سلام چند سال هست دنبال يه آدم باانصاف و درست براي مشاوره ميخواستم كه بحمدالله پيدا گردم. تمومه دندانهاي من حتي آنها كه اينپلنت كرده بودم نابود شد دكتر مربوطه گفت اونها چسب موقت بوده ولي اصلا بمن نگفته بود. ميتونم از پايه اونها براي دندان مصنوعي كامل وي ثابت استفاده كنم. خدا خيرتون بذه من كار دولتي دارم و مدتهاست خجالت مي كشم بخاطر خرابي دندانهام تو جمع حاضر شوم.

  • 22 شهریور 1400 در ساعت 10:59 ب.ظ

   سلام آقای علی گرامی
   اگر ایمپلنت های شما سالم باشه احتمالا بشه دندان مصنوعی ثابت روشون سوار کرد. منتهی شما باید حتما با چند متخصص دندانپزشکی دیگه هم صحبت کنید. بهتره که به دندانپزشک عمومی مراجعه نکنید و حتما یک متخصص پروتز دندان شما رو معاینه کنه.
   پیروز و سربلند باشید

 • کمالی
  9 شهریور 1400 در ساعت 12:46 ق.ظ

  عالی ممنون از شما دکترجان

  • 22 شهریور 1400 در ساعت 11:00 ب.ظ

   سپاس از محبت شما آقا یا خانم کمالی گرامی😊🌹

 • قاسم
  27 مرداد 1400 در ساعت 8:43 ب.ظ

  سلام دکتر،من 25 سال سن دارم و متاسفانه ن تو کشوره جالبی بدنیا اومدم و ن از دندون شانس آوردم،میخواستم ببینم اگ بخوام ی بار هزینه کنم واسه دندون ک کل دندونامو دربیارم و دندونای صد در صد ثابت و صد در صد مستحکم بزارم یا بقول قدیمیا دندونایی ک سنگ رو هم بشکونن چقد باید هزینه کنم،ک مابقیه عمرمو پا ب پام حرکت کنه؟،ک دیگ از خرابیه دندون و دردای ناجور هم خبری نباشه

  • 29 مرداد 1400 در ساعت 9:17 ب.ظ

   سلام قاسم گرامی متاسفانه با تمام وجود شما رو درک می کنیم.
   گزینه ای که برای شما توصیه میشه اوردنچر یعنی دندان مصنوعی متکی بر ایمپلنت هست. لازمه که چند تا ایمپلنت در هر فک کاشته بشه و بعد هم دندون مصنوعیا رو بهش متصل کنند. اینا متسحکم هستن. هزینه دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت یکمی زیاد در میاد اما گزینه فوق العاده مناسبی مخصوصا برای جوان هاست. در این خصوص با یک ایمپلنتولوژیست یا متخصص لثه و ایمپلت یه صحبتی داشته باشید.
   پیروز و سلامت باشید

   • رسول
    14 آبان 1400 در ساعت 10:59 ب.ظ

    سلام آقای دکتر بنده 40ساله هستم تمام دندانها رو کشیدم چقدرباید هزینه بکنم که یه دست دندان مصنوعی بزارم

    • 30 آبان 1400 در ساعت 1:24 ب.ظ

     سلام رسول گرامی
     ممنون از ثبت نظرتون،
     گرامی اگر بخوایید پروتز متحرک بذارید مطابق با چیزی که در مقاله عنوان شده حداقل 4 یا 5 میلیون تومان میبایست هزینه کنید. اما قیمت دندان مصنوعی ثابت نسبتا بیشتر هست.

  • 29 مرداد 1400 در ساعت 9:17 ب.ظ

   البته قاسم گرامی تا زمانی که دندونای خودتون ترمیم بشن درست نیست اون ها رو جایگزین کنید. ترجیحا به چند دندانپزشک متخصص مراجعه کنید قبل از هر اقدامی

 • مرلدی
  15 مرداد 1400 در ساعت 1:11 ب.ظ

  سلام قیمت بربج دندان در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟ یکم درباره این بریج ها توضیح میدهید؟ کاربرد دقیقشان جبست؟

  • 16 مرداد 1400 در ساعت 11:00 ب.ظ

   سلام دوست گرامی بسته به اینکه چه نوع بریجی میخواهید نصب کنید ممکن است 1.5 به بالا پردداخت کنید. یک محتوای کامل در این خصوص نوشته شده و درباره بریج ها همه چیز رو توضیح دادیم

 • نفیسه کاروان نژآد
  13 مرداد 1400 در ساعت 3:28 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  کاش بیشتر درباره دندان های مصنوعی مینوشتید. مثلا اینکه دقیقا چند مدل دندان مصنوعی داریم؟ چند دسته داریم؟ کدامشان بهتر است و قیمت بهترین دندان مصنوعی چقدر است؟

 • مصطفی
  28 تیر 1400 در ساعت 3:22 ق.ظ

  سلام آقای دکتر شما میدونید که بهای دست دندان مصنوعی با بیمه سلامت چقدر هست؟ آیا نرخ دندون مصنوعی با این بیمه کم میشه؟ اگه بله چه درصدی؟

  • 31 تیر 1400 در ساعت 6:12 ب.ظ

   سلام مصطفی گرامی
   سپاس از ثبت نظر شما
   بیمه تامین اجتماعی معمولا هزینه دندان مصنوعی رو کاهش میده. از مقدار دقیقش اطلاع نداریم منتهی از دندانپزشک خودتون سوال بپرسید. سعی می کنیم در آپدیت های بعدی درباره هزینه دندان مصنوعی با بیمه تامین اجتماعی توضیحات بیشتری بدیم.
   پاینده و سربلند باشید

 • صادق نصب
  9 تیر 1400 در ساعت 6:50 ب.ظ

  با سلام هزینه دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت رو داخل این صفحه پیدا نکردم مممون میشوم هزینه این مورد را نیز درج بفرمایید

  • 14 تیر 1400 در ساعت 11:40 ق.ظ

   درود بر شما آقا یا خانم صادق نصب
   از ثبت نظر شما سپاسگزاریم.
   حتما چنین کاری انجام میدیم ممنون از اینکه اطلاع دادید
   پاینده باشید

 • اکبری
  28 خرداد 1400 در ساعت 1:53 ب.ظ

  سلام این دندون مصنوعی ژله ای چطوریه قضیه ش. هزینه دندان مصنوعی ژله ای چقدر در میاد الان؟

  • 4 تیر 1400 در ساعت 12:31 ق.ظ

   سلام جناب اکبری عزیز
   داخل مقاله اشاره ای به دندان مصنوعی ژله ای و هزینه او شده. پیروز و مانا باشید

 • مهرداد
  23 خرداد 1400 در ساعت 8:03 ب.ظ

  با سلام من 23 سالم هست و اغلب دندان هایم خراب شده فکر می کنم مساله ژنتیکی هست. آیا باید اون ها رو بکشم و دندان مصنوعی بگذرارم یا راه حل دیگری وجود دارد؟ ممنون از پاسخگویی شما

  • ناشناس
   24 خرداد 1400 در ساعت 7:15 ب.ظ

   این سوال من هم هست. پسرم 28 سالشه به همین شکل بعضی از دندان هاش خراب شده خیلی بده در اوج جوانی😣

   • 27 خرداد 1400 در ساعت 12:30 ق.ظ

    سلام کاربر گرامی
    سعی کنید حتما به فرزندتون بگید که به دندانپزشک مراجعه کنند تا به صورت ریشه ای علت خراب شدن دندان هایش مشخص شود. هر روزی که دیر می شود خرابی دندان ممکن است بدتر شده و به نقطه بدون بازگشت نزدیک شود. با سپاس از شما

  • 27 خرداد 1400 در ساعت 12:29 ق.ظ

   سلام مهرداد عزیز
   آیا بیماری مزمنی مانند دیابت دارید؟ چون بعضی از بیماری ها ممکن است روی سلامت دندان ها تاثیر بگذارند. همچنین برخی پروسه های درمانی مانند پرتو درمانی ثرات مشابهی دارن. اول به یک دندانپزشک مراجعه کنید حتی اگر شد به چند متخصص دنداندانپزشکی خوب سر بزنید و فعلا به فکر پروتز دندانی نباشید.

 • مهران
  22 خرداد 1400 در ساعت 5:35 ب.ظ

  ممنون از اظلاعانی که در اختیار کن قرار دادید

  • 27 خرداد 1400 در ساعت 12:26 ق.ظ

   سلام دوست عزیز خوشحالیم که اطلاعات برای‌تان مفید بوده

 • ماهور
  13 خرداد 1400 در ساعت 12:59 ق.ظ

  من چندجا رفتم برای مادرم پرسیدم. هزینه ها خیلی گرون شده خدا به خیر کنه

 • مریمگلی
  11 خرداد 1400 در ساعت 10:45 ق.ظ

  من بندرعباس هستم و میخوام دندان مصنوعی تکه ای بگذارم، هزینه ای که اینجا مندرج شده در بندرعباس هم به همین شکله؟

  • 19 خرداد 1400 در ساعت 4:06 ب.ظ

   سلام بانوی گرامی
   هزینه ها به صورت حدودی هست. ممکنه در شهر شما کاملا متفاوت باشه. در اصل درست نیست ما برای تمام کشور یه هزینه در نظر بگیریم. هزینه ها از یه شهر به شهر دیگه خیلی فرق میکنه حتی از یک محله تا منطقه دیگه ممکنه فرق کنه. شما عرف هزینه ها و مبالغ منطقه خودتون رو باید از نزدیک جویا بشید. این هزینه ها صرف برای اطلاع هست که بدونید به صورت میانگین یه همچین قیمت هایی داریم.

 • مهرداد مومیوند
  10 خرداد 1400 در ساعت 11:30 ب.ظ

  سلام بنده تنها یک دندان از دست داده ام، هزینه ایمپلنت برام زیاد هستش به جز ایمپلنت چی رو پیشنهاد میدید؟ دندان مصنوعی برای یک دندان مناسبه؟

  • 19 خرداد 1400 در ساعت 4:07 ب.ظ

   سلام مهرداد گرامی
   شما می تونید بریج دندان رو هم استفاده کنید. منتهی قبلش حتما باید با یه دندانپزشک صحبت کنید تا بهترین گزینه جایگزین دندان برای شما مشخص بشه.

 • سارا بیات
  8 خرداد 1400 در ساعت 2:55 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من ۳۳سالم و بخاطر باراری و ضعیف بودن دندونام
  کل دندونام ریختن و از دستشون دادم
  چند ساله جز سوپ و مایعات چیزی نمیتونم بخورم
  توان مالی هم ندارم که بخوام برم دکتر واسه ایمپلنت کلا در امدم از یارانه هستش
  فقط ۴تا دندون جلو دوتا بالایی و دو تا پایینی رو دارم امکانش هست فک بالاو پایین دندون مصنوعی بزارم؟
  چند ساله نتونستم بخندم و هیچکس خنده منو ندیده و فکر کردن افسرده هستم بخاطر نداشتن دندون نمی خندم
  ممنون میشم راهنماییم کنید🙏

  • 9 خرداد 1400 در ساعت 5:47 ب.ظ

   سلام بانوی گرامی
   شما می تونید دندان مصنوعی تکه ای بگذارید. جای نگرانی نیست انشاالله با بیمه بتونید هزینه ها رو پایینتر بیارید. البته یک سری مراکز هستند که به صورت رایگان برای افراد کم درآمد یا دست کم با تخفیف خوب دندان مصنوعی میسازند. سعی کنید این مکان ها را پیدا کنید در شهر خود

 • دماوندی
  8 خرداد 1400 در ساعت 2:22 ب.ظ

  چرا تا این حد هزینه دندان مصنوعی بالا هست؟ دندان مصنوعی مگر وارد میشود؟ بابا ما دندان از دست دادیم نمیخواییم که طلا به جای آن بذاریم جالب اینجا هست که با بیمه هم باز هزسنه ها بالا هست. چرا وزارت بهداشت هیچ تلاشی برای حمایت از افراد مسن و پا به سن گذاشته نمیکند؟ در کشورهای اروپایی زمانی که افراد سالمند میشوند امکانات رفاهی در اختیارشان میگذارند. آن ها را تحت پوشش انواع طرح های سلامت قرار میدهد. ما داریم به کجا میرویم واقعا

  • 9 خرداد 1400 در ساعت 5:45 ب.ظ

   سلام آقا یا خانم دماوندی عزیز
   درست میفرمایید هزینه ها سر به فلک کشیده و این مختص دندانپزشکی هم نیست. متاسفانه اوضاع جالبنیست اصلا. خیر دندان مصنوعی وارداتی نیست اما شاید مواد اولیه آن در برخی موارد وارد شود.
   البته هزینه دندان مصنوعی با بیمه بسیار کمتر می شود نگران نباشید.
   امیدوارم اوضاع کمی بهتر شود در آینده

 • زهرا
  8 خرداد 1400 در ساعت 12:36 ق.ظ

  آیا برای جایگزینی ۳ دندان خراب، ایمپلنت بهتر است یا دندان ژله ای؟ هزینه هر کدام چقدره؟

 • لقمان
  7 خرداد 1400 در ساعت 1:02 ق.ظ

  دلیل از دست رفتن دندان یا خراب شدنش در سنین پایین چیه؟ من همش ۳۲ سال سن دارم و به هیچ چیزی اعتیاد هم ندارم، اصلا شیرینی هم دوست ندارم، پس چطوریه که دندونای من خرابن؟ ممنون از پاسخگوویتون

  • 7 خرداد 1400 در ساعت 2:43 ب.ظ

   سلام دوست گرامی
   برای اینکه مشخص بشه مشکل دندان های شما دقیقا چیه بهتره که به یک متخصص دندانپزشکی مراجعه کنید. ژنتیک، دیابت و یا سری بیماری های اینچنینی هم میتونن روی خرابی دندان ها تاثیر بگذارند

 • محمد بهداریان
  6 خرداد 1400 در ساعت 7:50 ب.ظ

  دندان ژله ای برای فک بالا قیمت چند است؟ من البته چند دندان در فک بالا هنوز دارم اما پوسیده و خراب است. میخواهم آنها را هم بکشم. هزینه کشیدن آن ها و دندان ژله ای مزنه چقدر است؟

  • 7 خرداد 1400 در ساعت 2:41 ب.ظ

   دوست عزیز قیمت دندان مصنوعی ژله ای در داخل مقاله نوشته شده. هزینه کشیدن دندان به صورت آزاد نیز بین 200 تا 400 تومان است.