برای تعطیلات نوروزی و همه روزهای تعطیل دیگر

در هر ساعت از شبانه‌روز (حتی نیمه‌‌های‌شب که هیچ کلینیکی باز نیست)، کلینیک هایی که در داخل این لیست هستند، پذیرای حضور شما خواهند بود.

برای عزیزانی که یک یا چند دندان (یا تمام دندان های) خود را از دست داده اند، دندان مصنوعی یکی از معمولی ترین و رایجترین روش های جایگزینی هست. زیرا به نسبت روش های جایگزین دیگر، هزینه دندان مصنوعی بسیار کمتر است و تقریبا برای همه قابل پرداخت است. در این صفحه لیست قیمت دندان مصنوعی در سال ۱۴۰۲ درج شده و برای داشتن دید روشن تر و بهتر از پروتز دندان مصنوعی، ویدئوها و تصاویر مرتبط نیز قرار داده شده است. سعی کنید تمام ویدئوها را تماشا کنید و نظرات خود را در خصوص نرخ، تعرفه یا قیمت پروتز دندان مصنوعی در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

جدول کلی قیمت دندان مصنوعی در سال ۱۴۰۲

به طور کلی و در یک نگاه می توانید لیست قیمت دندان مصنوعی در سال 1402 را در قالب این جدول ببینید. برای جزئیات بیشتر ادامه مقاله را نیز مطالعه بفرمایید.

نوع پروتزتعرفه عمومیتعرفه متخصص
هزینه دندان مصنوعی کامل فک بالااز ۴ میلیوناز ۵ میلیون
قیمت پروتز کامل فک پائيناز ۴ میلیوناز ۵ میلیون
هزینه پارسيل آکريلیکی فک بالا بيش از ۳ دنداناز ۲ میلیوناز ۳ میلیون
قیمت فليپر تا ۳ دندان از ۲ میلیوناز ۳ میلیون
هزینه پروتز پارسيل کروم کبالت فک بالااز ۴ میلیوناز ۶ میلیون
هزینه تعمير پروتز کامل شکسته  فک پاييناز ۸۰۰ هزارتوماناز ۱ م تومان
قیمت تعمير پروتز پارسيل شکسته  فک بالااز ۶۰۰ هزارتوماناز ۸۰۰ هزارتومان
هزینه ريلاين پروتز فک بالااز ۸۰۰ هزارتوماناز ۹۰۰ هزارتومان
جدول لیست قیمت دندان مصنوعی در سال ۱۴۰۲

با انواع دندان مصنوعی آشنا شوید

بیایید داستان را ساده تر کنیم. ما انواع پروتزهای دندان مصنوعی را در دو دسته مجزا قرار می دهیم. آن ها یا متحرک هستند یا ثابت. هر کدام از این دو دسته نیز خودشان ممکن است چند زیر شاخه داشته باشند. دسته اصلی و زیرشاخه های آن ها را به این صورت معرفی می کنیم:

 • متحرک
  • کامل (دست دندان)
  • ناکامل یا تکه ای (پارسیل)
   • ژله ای
   • کروم و کبالت (بیس فلزی)
 • ثابت
  • اوردنچر (بر پایه ایمپلنت)
  • بریج دندان

در ادامه ابتدا متحرک ها را بررسی می کنیم بعد درباره آن هایی که ثابت هستند چیزهایی خواهیم گفت. ما ضمن بررسی هر کدام از این دو، قیمت و هزینه دندان مصنوعی های موجود در هر دسته را با هم مقایسه می کنیم.

👋 برای انجام درمان دندانپزشکی در تهران فرم زیر را پر کنید

مینیمال

دندان مصنوعی متحرک

بیشترِ پروتزهای دندان مصنوعی، متحرک هستند. یعنی همینطوری چشمی هم می‌توانید ببینید اغلب آدم‌های اطرافتان که دندان‌هایشان را از دست داده‌اند، از این دست پروتزها دارند. زیرا هزینه دندان مصنوعی متحرک معمولا کمتر از قیمت دندان های مصنوعی ثابت است. متحرک بودن دندان مصنوعی به این معناست که شما می‌توانید آن‌ها را هر زمان که خواستید بردارید و دوباره روی قوس فکی قرار دهید.

آن‌ها چون ثابت نیستند و به جایی اتصال دائم ندارند، به راحتی قابل جابجا شدن هستند. شما می‌توانید پروتز را شب‌ها قبل از خواب از دهان در بیاورید و صبح اول وقت، بعد از بیدار شدن آن‌ها را دوباره استفاده کنید.

انواع دندان مصنوعی متحرک این ها هستند

خود دندان مصنوعی متحرک به 2 دسته تقسیم می‌شود:

 • دندان مصنوعی متحرکِ کامل
 • دندان مصنوعی متحرکِ تکه ای (یا ناکامل)

درباره هر دو نوع در ادامه توضیحات بیشتری نوشته‌ایم. (حتما به تصاویر درج شده در ادامه با دقت نگاه کنید)

دندان مصنوعی متحرکِ کامل

اگر شما شخصی هستید که بیشتر (یا تمام) دندان های خود را از دست داده اید دندان مصنوعی کامل متحرک برای شما گزینه ایده آلی است. به این پروتزها اصطلاحا (دست دندان) هم گفته می شود. این پروتزها می توانند جایگزین تمام دندان های از دست رفته در هر فک شوند. همانطور که در لیست قیمت دندان مصنوعی هم مشاهده کردید، قیمت این پروتزها

عکس بخش های مختلف دندان مصنوعی کامل یا دست دندان
تصویر یک دست دندان مصنوعی کامل اما متحرک | مطابق جدول ابتدای صفحه هزینه و قیمت دندان مصنوعی متحرک می تواند به ازای هر فک بیش از ۴ میلیون باشد.

دندان مصنوعی تکه ای

اگر تعداد کمی از دندان های خود را از دست داده باشید باز هم راه حل ارزان قیمت تری از ایمپلنت ها و بریج ها پیش رویتان قرار دارد. این راه حل پروتز متحرک ناکامل یا پارسیل است. پارسیل به معنای جزئی و ناکامل است. قیمت دندان مصنوعی تکه ای متحرک مقداری کمتر از قیمت دندان مصنوعی کامل یا دست دندان یا حتی در برخی موارد برابر است.

عکس شماتیک انواع دندان مصنوعی تکه ای

به این پروتزها در اصلاح عامیانه دندان مصنوعی تکه ای هم گفته می شود. پروتزهایی متحرک پارسیل چند مدل هستند که شناخته شده ترین آن ها عبارتند از:

👋 ممکنه این نوشته به درد شما بخوره: ۰ تا ۱۰۰ دندان مصنوعی تکه ای

دندان مصنوعی ژله ای

دندان مصنوعی ژله ای این روزها بسیار پرطرفدار شده است. در ساختار آن هیچ فلزی وجود ندارد و کاملا انعطاف پذیر است. ممکن است آن را با نام دندان مصنوعی فلکسی هم بشناسید و قطعا از این به بعد بیشتر درباره آن می شنوید زیرا قیمت آن نسبت به هزینه دندان مصنوعی کامل و کروم کبالت کمتر است.

عکس دندان مصنوعی ژله ای

دندان مصنوعی ژله ای واقعا یک گزینه خوب برای افرادیست که سن و سال کمتری دارند. اصلا به این پروتزها دندان مصنوعی برای جوانان گفته می شود. لیست هزینه دندان مصنوعی ژله ای درجدول ابتدایی مقاله درج شده و به طور کلی هزینه این پروتز به این عوامل بستگی دارد:

 • تعداد دندان ها
 • جنس پایه (بخش منعطف)
 • دستمزد دندانپزشک
 • هزینه لابراتوار

👋 ممکنه این نوشته به درد شما بخوره: سیر تا پیاز دندان مصنوعی ژله ای

دندان مصنوعی پایه فلزی (کرو و کبالت)

دندان مصنوعی پایه فلزی متشکل از پایه آکریلیکی و فلز است. در این پروتزها، دندان ها با کمک گیره های فلزی به دندان ها ما متصل می شوند. به آن ها دندان مصنوعی کروم و کبالت نیز می گویند.

هزینه دندان مصنوعی پایه فلزی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • تعداد دندان ها
 • جنس پایه غیرفلزی
 • جنس بخش فلزی
 • دستمزد دندانپزشک
 • هزینه لابراتوار
عکس دندان مصنوعی پارسیل با گیره فلزی

پروتز دندان مصنوعی ثابت

مجددا اگر تمام دندان ها از دست رفته باشد و بخواهید آن ها را جایگزین کنید یک گزینه روی میز برای شما پروتز کامل است. ولی اگر مایل نیستند که پروتزهایتان متحرک باشند و دوست دارید کاملا ثابت باشند، می توانید پروتز دندان ثابت بگذارید. این پروتزها به طور مشابه دو دسته هستند یا کامل هستند یا تکه ای.

دندان مصنوعی ثابت از نوع اوردنچر

اوردنچر یا پروتز دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت، نسل جدیدی از پروتزهای دندان است. این پروتزها ترکیبی از ایمپلنت دندان + دندان مصنوعی هستند. اصطلاحا به آن ها اوردنچر نیز گفته می شود. آن ها می  توانند جایگزین تمام دندن های از دست رفته یک یا هر دو فک شوند.

روند کار به این صورت است که در مجموع به تعداد 4 تا 6 ایمپلنت در دو فک بالا و پایین کاشته می شود و بعد از بهبودی کامل، اوردنچر یا پروتز دندان مصنوعی را روی ایمپلنت ها سوار می کنند. هزینه دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت هرچند کمی زیاد است اما روش خوبی برای جایگزین کردن تمام دندان های از دست رفته است.

🔔 نوشته مرتبط: قیمت و هزینه ایمپلنت دندان

قیمت دندان مصنوعی ثابت اوردنچر به چه عواملی بستگی دارد؟

عکس دندان مصنوعی ثابت متکی بر ایمپلنت

هزینه دندان مصنوعی ثابت به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از مهمترین فاکتورهایی که تاثیر قابل توجهی بر قیمت دندان مصنوعی ثابت اوردنچر دارند عبارتند از:

 • کشیدن دندان یا دندان ها
 • نیاز به پیوند استخوان دندان
 • نیاز به عمل لیفت سینوس
 • تعداد ایمپلنت ها
 • جنس و برند ایمپلنت ها
 • نحوه جراحی کاشت ایمپلنت
 • نوع و جنس پروتز
 • دستمزد جراح
 • موقعیت جغرافیایی
 • پوشش بیمه
 • و….

دندان مصنوعی ثابت از نوع بریج

بریج ها نوعی پروتز دندانی ثابت هستند و زمانی استفاده می شوند که 1 یا نهایتا چند دندان مجاور از دست رفته باشد. آن ها البته نصبتا تهاجمی هستند و هزینه بیشتری از دندان مصنوعی دارند. توضیح بیشتر بریج دندان در این صفحه بیشتر از این جایز نیست زیرا بحث آن ها بسیار گسترده است و باید در مقاله ای دیگر بررسی شود.

تصویر یک عدد بریج دندان سنتی

فقط همین را بدانید که هزینه بریج دندان در سال ۱۴۰۱ دست کم از ۱.۵ میلیون تومان شروع می شود و  بسته به انواع مختلف آن ممکن است هزینه آن ها به بیش از ۱۰ میلیون تومان نیز برسد. البته تعرفه برخی از این بریج ها بسیار بیشتر از هزینه و قیمت دندان مصنوعی است.

👋 ممکنه این نوشته به درد شما بخوره: همه چیز درباره بریج دندان

هزینه دندان مصنوعی تامین اجتماعی دقیقا چقدر است؟

کاربران زیادی درباره قیمت دندان مصنوعی تامین اجتماعی سوالاتی مطرح کرده بودند به همین جهت مقدار کمک هزینه پروتزهای دندانی که تامین اجتماعی برای افراد تحت پوشش این سازمان در نظر گرفته را در قالب جدول زیر درج کردیم.

نوع پروتزقیمت به ریال
یک دست دندان کامل (دو فک)۲۰.۰۰۰.۰۰۰
نیم دست دندان کامل (یک فک)۱۰.۰۰۰.۰۰۰
پارسیل چند دندانی 3 دندان و بیشتر (هر دندان)۸۰۰.۰۰۰
جدول هزینه دندان مصنوعی تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲

تامین اجتماعی هزینه پروتز دندان چه کسانی را پرداخت می کند؟

تامین اجتماعی هزینه های پروتزهای دندانی را برای افرادی زیر در نظر گرفته است:

 • بیمه‌شدگان اجباری و افراد تحت تکفل
 • بیمه‌شدگان اختیاری و افراد تحت تکفل
 • بیمه‌شدگان توافقی و افراد تحت تکفل
 • مقرری بگیران بیمه بیکاری و افراد تحت تکفل
 • مستمری‌بگیران و افراد تحت تکفلشان که مشمول ماده 89 قانون تامین اجتماعی هستند.

نحوه دریافت هزینه دندان مصنوعی از بیمه تامین اجتماعی به چه شکل است؟

در ویدئوی زیر که توسط سازمان تامین اجتماعی تهیه شده درباره کمک هزینه پروتز دندان و نحوه اقدام برای دریافت آن توضیجات کاملی ارائه شده است.

پاسخ به سوالات رایج درباره هزینه دندان مصنوعی

آیا بیمه قیمت دندان مصنوعی را تقبل می کند؟

بله بیمه ها مخصوصا بیمه سلامت و تامین اجتماعی بخشی از هزینه دندان مصنوعی مصنوعی پرداخت کرده اید را تقبل می کند.

کمک هزینه دندان مصنوعی تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

تامین اجتماعی بخشی از هزینه دندان مصنوعی را پرداخت می کند. همانطور که در مقاله توضیح داده شد، بسته به نوع پروتز ممکن است از ۸۰ هزارتومان تا ۲ میلیون تومان توسط این بیمه پوشش داده شود. لطفا جزئیات بیشتر را در جدول داخل مقاله مشاهده بفرمایید.

حداقل هزینه دندان مصنوعی در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

بسته به اینکه شما چه نوع پروتزی (ثابت یا متحرک) نیاز دارید، هزینه ها متفاوت خواهد بود. اما به نظر میرسد دست کم باید بین ۱.۵ تا ۵ تومان هزینه صرف داشتن یک دست دندان ارزان کرد.

منابع

این پست چقدر تونست بهت کمک کنه؟

امتیاز از راست به چپ بیشتر میشه!

میانگین امتیازات / 5. تعداد امتیازات

تا حالا کسی نظر نداده تو اولین نفر باش

ما متاسفیم که این پست براتون مفید نبوده

لطفا بهمون کمک کنید این پست رو بهتر کنیم

میشه لطفا بگید چطور میتونیم پست رو بهتر کنیم؟

یک دیدگاه درباره چیزی که خواندید بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

183 دیدگاه به “لیست هزینه و قیمت دندان مصنوعی در سال ۱۴۰۲ (ثابت، متحرک، ژله ای و …)”

 • عباس
  15 دی 1401 در ساعت 10:33 ق.ظ

  ببخشید من نفهمیدم الان دندانساز تجربی چند میزاره دست دندان کامل متحرک رو؟ ببخشین این قیمتهای بالا برای کدام شهره و به تومان هست؟!

  • 17 دی 1401 در ساعت 12:36 ق.ظ

   سلام گرامی
   دندانساز تجربی چندان توصیه نمیشه چون وضعیت دندان ها و فک رو بررسی نمیکنه در حالی که یک متخصص پروترهای دندانی با گرفتن گرافی و تجزیه و تحلیل های تخصصی اقدام به انتخاب و فراهم سازی پروتز شما می کنه. هزینه ها به ریال هست گرامی و از برخی دانشگاه های علوم پزشکی گرفته شده است.
   پاینده باشید🌹

 • خسرو محمدی
  29 آذر 1401 در ساعت 2:35 ب.ظ

  من حدود ده سال است که دندان مصنوعی متحرک دارم واقعاً خسته شدم اگر بخواهم دندان مصنوعی ثابت بگذارم حدوداً چقدر هزینه می‌شود

  • 30 آذر 1401 در ساعت 1:46 ب.ظ

   سلام جناب محمدی
   هزینه دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت متغییر هست و به عوامل مختلفی بستگی داره. اما بیشترین عامل نوع و تعداد ایمپلنت های کاشته شده هست. هرچه ایمپلنت ها در هر فک بیشتر باشند هزینه هم بیشتر میشه. نمیشه واقعا هزینه دقیق داد و فکر نمی کنیم کمتر از 20 یا 25 میلیون برای هر فک باشه.
   پاینده باشید گرامی🌹

   • محسن کاظمی
    29 اسفند 1401 در ساعت 4:04 ق.ظ

    سلامودروددوباره خدمت شماجناب دکترعزیزوگرامی ممنونم ازبابت جوابتون واینکه اقایه دکترخودتون انجام میدین تقریباهردوفک چقدرهزینه برمیداره واگه بشه شماره ادمین تون درمطب روداشته باشم ممنون میشم سپاسگزارم

    • 3 فروردین 1402 در ساعت 3:22 ب.ظ

     سلام جناب کاظمی
     متاسفانه در حال حاظر درمان های پروتزی انجام داده نمیشه. می تونید با کلینیک هایی که شماره تماسشون در داخل سایت هست صحبت کنید. اما حتما قبل از هر کاری هزینه ها را بپرسید و ببینید کدامیک با بودجه شما هماهنگ تر هستند.
     پاینده باشید گرامی🌹

 • محسن کاظمی
  28 آذر 1401 در ساعت 4:04 ق.ظ

  باسلام ودرودخدمت شما
  بنده فک بالاوپایین روکاملاکشیدم میخواستم بدونم ثابت بخوام بزارم واینکه قیمت ثابت مناسب باشه وخوب تقریباهردوفک چقدرهزینه برمیداره سپاسگزارم ازبابت جوابدهی

  • 28 آذر 1401 در ساعت 2:11 ب.ظ

   سلام جناب کاظمی
   پایه دندان مصنوعی ثابت ایمپلنت هست و ما تکنیک های مختلفی برای کاشت ایمپلنت ها برای پروتز ثابت داریم. هزینه نهایی شما به تعداد ایمپلنت های کاشته شده در هر فک و هزینه دنچر یا پروتز ثابت برای هر فک دارد. گمان نمی کنیم که کمتر از 25 میلیون برای هر فک کار تمام شود. لطفا با یک متخصص پروتز دندان یا یکی از متخصصانی که کاشت ایمپلنت را انجام می دهد مشورت کنید. (متخصص لثه، متخصص جراحی دهان و دندان و یا متخصص پروتز)
   پاینده باشید گرامی🌹

   • رستمی
    19 دی 1401 در ساعت 1:35 ق.ظ

    با عرض سلام و وقت‌بخیر
    بنده ۷دندون در فک بالا دارم که یکدست هستن و دوتا در فک پایین که جدا ازهم هستن لطفا هزینه ثابت چقدر میشه و بیمه تکمیلی چند درصد هزینه‌ها رو کاهش میده ممنون میشم راهنمایی کنید.

    • 20 دی 1401 در ساعت 10:38 ق.ظ

     سلام کاربر گرامی
     اگر دندان هایتان سالم هستند دست به آن ها نزنید و از آن ها مراقبت کنید. هزینه واقعا بستگی به برخی عوامل دارد و نمی توان با این آشفته بازار وضعیت اقتصادی یک عدد دقیق گفت. شما میبایست با یک متخصص پروتز یا متخصص لثه و کاشت ایمپلنت یا یک جراح دهان و دندان صحبت بفرمایید. برخی از مراکز درمانی، بیمه تکمیلی هم قبول می کنند. حتما قبل از اقدام برای هر کاری با دقت تحقیق کنید و حتما هزینه ها را از نزدیک جویا شوید.
     پاینده باشید گرامی🌹

 • شیرزاد
  23 آذر 1401 در ساعت 3:23 ب.ظ

  باسلام..خیلی ممنون از اطلاعات ارایه شده بخصوص برای اینجانب که بازنشسته تامین اجتماعی هستم.و اصلا فکر نمی‌کردم که تامین اجتماعی ریالی بابت هزینه ی دندان پرداخت کند.باتشکر

  • 26 آذر 1401 در ساعت 2:16 ب.ظ

   سلام جناب شیرزاد گرامی
   بله پوشش میدهد منتهی مطابق دستورالعمل های تامین اجتماعی عمل کنید
   پاینده باشید گرامی🌹

 • maryam
  23 آذر 1401 در ساعت 8:33 ق.ظ

  سلام،خسته نباشید
  آیا امکان داره در پارسیل کروم کبالت پایه های فلزی و قطع کرد؟
  و اینکه باعث لقی دندان میشه؟
  مادر من 4 تا دندان از دست داده و اینکه اگه بعداً دندان دیگه ای رو بکشه؛به پارسیل کروم کبالت میتونه دندانی اضافه کنه؟

  • 23 آذر 1401 در ساعت 12:27 ق.ظ

   سلام مریم گرامی
   پایه های فلزی در پروتز کروم کبالت برای گیر پروتز به دندان های دیگر است و معمولا برداشته نمی شوند. میتوانید جای گیره های فلزی گیره از جنس لثه پروتز بذارید. اینکار باید توسط تکنسین پروتز انجام شود. در صورت برداشتن پایه ها در خانه پروتز لق شده و می افتد.
   بله در برخی مواد امکان اضافه کردن وجود دارد ولی نه همیشه. باید با یک دندانپزشک متخصص پروتز یا یک تکنسین پروتز دندانی صحبت کنید.
   پاینده باشید گرامی🌹

   • مسعود
    9 دی 1401 در ساعت 6:50 ب.ظ

    سلام خسته نباشید دکتر جان ببخشید هزینه دندان تکی ژله ای متحرک چنده

    • 11 دی 1401 در ساعت 10:58 ق.ظ

     سلا مسعود گرامی
     هزینه پروتز دندان مصنوعی فلکسی تکی از 400 هزارتومان شروع می شود. این هزینه ممکن است در برخی مراکز کمتر و یا حتی بیشتر باشد
     پاینده باشید

   • رحمان رسولی
    12 دی 1401 در ساعت 1:20 ق.ظ

    سلام دکتر من میخوام دندان مصنوعی ثابت بزارم تقریبا همه دندونام خراب شده دندون دارما ولی خراب میخواستم بدونم چقدر هزینه داره چون واقعیت هزینه اش برام خیلی مهمه

    • 14 دی 1401 در ساعت 12:37 ق.ظ

     سلام جناب رسولی
     گرامی هزینه این نوع جایگزین های دندان ی بالا هست و نمیسه یک قیمت ثابت داد بهتر هست از چند کلینیک که اینکارو انجام میدن پرس و جو کنید. هزینه کاشت ایمپلنت و هزینه پروتز ثابت به خودی خود بالا هست و اگر خدای ناکرده مشکل تراکم استخوان و یا کمبود استخوان زیر سینوس داشته باشید هزینه پیوند هم باید پرداخت کنید. بهترین کار این است که در چند کلینیک ویزیت شوید و هزینه ها را مقایسه کنید
     پاینده باشید گرامی🌹

 • هاشمامامی
  23 آذر 1401 در ساعت 1:56 ق.ظ

  با سلام.با عرضسلام و خسته نباشی.اینججانب دندان‌های فک پایین را می خواهم بسازم.هزینه آن‌ چقدر است.می توانم بیک روز بیایم برایم بسازید.چون از اطراف شهرکرد هستم

  • 23 آذر 1401 در ساعت 12:01 ق.ظ

   سلام جناب امامی
   هزینه ها در جدول ابتدای همین مقاله درج شده لطفا مجددا مشاهده بفرمایید.
   متاسفانه دکتر دندان در حال حاظر هیچ یک از خدمات دندانپزشکی را ارائه نمی کند.
   پاینده باشید گرامی🌹

 • علی
  21 آذر 1401 در ساعت 4:44 ب.ظ

  سلام .هزینه های که نوشته آید بر اساس کجای کشور ایرانه .هزینه ست دندان مصنوعی در تبریز هر دو فک از دوازده میلیون تا بیست میلیون بستگی به دندان ساز یا دندانپزشک آب میخوره .این روز ها بعضی ها جیبشان گوده ویرایش کشیدن دندان عقل دو سه میلیون پول می‌خوان .

  • 23 آذر 1401 در ساعت 12:11 ق.ظ

   سلام علی گرامی
   هزینه ها بر اساس میانگین تعرفه های دندانپزشکی در سراسر ایران درج شده. تعرفه ها واقعا در هر شهری متفاوت هستند نظارت خاصی هم روی هزینه ها نیست متاسفانه
   پاینده باشید گرامی🌹

  • زیبا
   4 دی 1401 در ساعت 5:01 ب.ظ

   نه فقط تعرفه ها در شهرهای مختلف متفاوت است بلکه بی قانونی وهرج ومرج. در تمام قسمت‌های جامعه بیداد می‌کند هرکس هرچقدرتیغ اش ببرداز دیگری مطالبه میکندوهیچ مرجع نظارتی هم وجود ندارد .من درشهری که زندگی میکنم برای ساخت دندان مصنوعی جاهای زیادی سرزدم وقیمت گرفتم هرجا مبلغی میگفتندبا
   تفاوت فاحش از مبلغ قبلی که گرفته بودم.فعلا چاره‌ای جز تحمل نداریم.یاحق مانا باشید.

 • لیلا
  4 آذر 1401 در ساعت 12:56 ق.ظ

  سلام خسته نباشید ببخشید در محدوده قرچک یا ورامین کلینکی هست که با این قیمت که شما گفتید کار انجام بده و کارشم خوب باشه واسه دندان متحرک تیکه ای ممنون

  • 5 آذر 1401 در ساعت 11:32 ق.ظ

   سلام لیلای گرامی
   ما سراغ نداریم ولی اگر در اینترنت یا سایت نظام پزشکی دنبال متخصصین پروتز دندان یا لابراتواهای دندانسازی بگردید می تونید پیدا کنید
   پاینده باشید🌹

  • akbar
   28 آذر 1401 در ساعت 10:38 ب.ظ

   باسلام دندان کشیدن یاجزی پرکردن با دفترچه تامین اجتماعی در گوهردشت بدون یک ریال خدا پشت وپنهان باشه انسانیت به آن میگند

 • مهدی
  29 آبان 1401 در ساعت 1:32 ب.ظ

  با سلام .
  تو یه تصادف دو سال پیش دندان های بالا به کل خورد شده و تیکه هایش باقی مانده . هزینه هر واحد دندون مصنوعی فک بالا .مصنوعی قدر هست .هشت واحد . یا واحدی قدر محسوب میشه

  • 1 آذر 1401 در ساعت 12:03 ق.ظ

   سلام مهدی گرامی
   لطفا پیش از هر چیزی به یک دندانپزشک مراجعه بفرمایید تا وضعیت ریشه های باقی مانده دندان هایی که میفرمایید شکسته ارزیابی شود و سپس با کمک دندانپزشک درباره اینکه آیا دندان ها باید کشیده شود یا خیر صحبت کنید. در نهایت پروتز مناسب شما مشخص شود.
   پاینده باشید گرامی🌹

 • davod kyani
  15 آبان 1401 در ساعت 9:30 ق.ظ

  آدرس رو بصورت دقیق بفرمایید باتوجه به اینکه ما کرج ساکن هستیم ..و اگر امکانش هست بفرمایید برای یک دست کامل البته فک پایین کاشت بصورت مصنوعی و ژله ای هزینه اش چقدر می باشد با وجود داشتن 6 دندان جلو که باید کشیده شود و همچنین مدت زمان این کار چند روز زمان می‌برد…با تشکر از آقای دکتر

  • 16 آبان 1401 در ساعت 10:50 ق.ظ

   سلام داوود گرامی
   دکتر دندان تنها یک مرجع عمومی دندانپزشکی برای بالا بردن آگاهی مردم نسبت به بهداشت و مسائل دهان و دندان هست و در حال حاظر هیچگونه ویزیت و یا خدمات دندانپزشکی ارائه نمی دهد. شما می توانید از طریق فرم های دریافت نوبت سایر کلینیک ها که در سایت وجود دارد برای ویزیت اقدام کنید. این فرم ها متعلق به دندانپزشکی های دیگر است.
   پاینده باشید گرامی🌹

   • فریک
    1 آذر 1401 در ساعت 5:49 ق.ظ

    معذرت خواهی میکنم. قیمت دندان مصنوعی متحرک برای هر فک که شما عرض کردین،خیلی بالاست.یا شاید اینجا تو محل ما ارزونه.یا اونجا دندونا زمستونا میرن پشت بام ،برف پارو میکنن…

    • 1 آذر 1401 در ساعت 12:01 ق.ظ

     سلام کاربر گرامی 😄
     ممنون از اینکه نظر خودتون رو با ما در میان گذاشتید. ما قیمت ها رو بر اساس تغییراتی که صورت گرفته در طول سال درج کردیم. و اینکه قیمت ها خیلی متغییره. میفرمایید در شهر شما ارزان تر هست ولی ممکنه در شهرهای دیگر هزینه ها به مراتب بالاتر باشه.
     در هر صورت ممنون از خوش ذوقی شما و پاینده باشید گرامی😅🌹