👋 کلینیک دندانپزشکی تاج

در هر ساعت از شبانه‌روز (حتی نیمه‌‌های‌شب که هیچ کلینیکی باز نیست)، متخصصانِ تاج‌دنتال مشغول درمان مراجعان هستند. نیاز اورژانسی به دندانپزشکی دارید؟🚨🚑

متاسفانه هزینه ترمیم دندان ۱۴۰۱ از اول سال تا الان یکنواخت نبوده و هر  چند وقت یکبار جهش داشته. ما در سایت دکتر دندان سعی کردیم که جدیدترین هزینه و قیمت پر کردن دندان با مواد مختلف رو براتون آپدیت و به روز رسانی کنیم. اگر به زودی می خوایید برای ترمیم به دندانپزشکی مراجعه کنید قبلش یه نگاه به این مقاله بندازید.

لیست قیمت پرکردن دندان بدون عصب کشی در سال ۱۴۰۱

اگه عجله دارید خیلی و نمی تونید همه مقاله رو بخونید خیلی سریع شرح خدمات ترمیم دندان و تعرفه اون ها را داخل این جدول مشاهده کنید.

نوع ترمیمهزینه عمومیتعرفه متخصص
ترميم آمالگام يک سطحی يا كلاس پنج۳,۵۰۰,۰۰۰۵,۵۰۰,۰۰۰
ترميم آمالگام دو سطحی۳,۶۰۰,۰۰۰۵,۷۰۰,۰۰۰
ترميم آمالگام سه سطحی۵,۰۰۰,۰۰۰۷,۲۰۰,۰۰۰
ترميم كامپوزيت يک سطحی ياكلاس پنج۴,۰۰۰,۰۰۰۷,۴۰۰,۰۰۰
ترميم كامپوزيت دو سطحی يا كلاس سه۵,۰۰۰,۰۰۰۸,۵۰۰,۰۰۰
ترميم كامپوزيت سه سطحی يا كلاس چهار۶,۰۰۰,۰۰۰۸,۵۰۰,۰۰۰
ترميم آمالگام-چهار سطحی يا بيشتر(بيلدآپ) دندان هاى  دائمي۶,۰۰۰,۰۰۰۱۰,۵۰۰,۰۰۰
ترميم كامپوزيت چهار سطحي يا بيشتر (بيلدآپ) دندان هاى دائمی۸,۵۰۰,۰۰۰۱۵,۷۰۰,۰۰۰
پين داخل عاج يا داخل كانال۲,۰۰۰,۰۰۰۴,۶۰۰,۰۰۰
اسپلينت كامپوزيتی دندانهاى لق شده ( يک فک)۷,۰۰۰,۰۰۰۸,۷۰۰,۰۰۰
قیمت پر کردن دندان در سال 1401 | تعرفه بر اساس ریال است.

هزینه پر کردن دندان در سال ۱۴۰۰ چقدر بود؟

تعرفه ترمیم دندان در سال گذشته دست کم ۶۰ تا ۸۰ هزارتومان کمتر از تعرفه های کنونی بود. در کل هزینه های امسال چندان تقاوتی تا این لحظه با قیمت های سال گذشته ندارد.

منظور از پر کردن دندان با مواد سفید چیه؟

مواد پر کننده سفید همون کامپوزیت و سرامیک دندانپزشکی هستن. یعنی دندون رو با کمک اون ها ترمیم و پر می کنن. با توجه به جدول بالا، قیمت پرکردن دندان با مواد سفید (1 تا 3 سطحی + بازسازی کاملش) بین 800 تا 1600 متغییر هست.

تصویر شماتیک پر کردن دندان با مواد سفید

اینو حتما ببین خیلی جالبه: 🎬 فیلم پر کردن دندان با کامپوزیت

مواد سفید جهت ترمیم دندون خیلی رایج هستن. اگه دندونای جلو دچار آسیب شده باشن معمولا با این مواد ترمیم میشن چون کاملا همرنگ دندون و طبیعی هستن. شاید بیشتر از سرامیک، درباره پر کننده های کامپوزیتی شنیده باشید اما سرامیک ها هم مواد باکیفیت و زیبایی برای ترمیم دندان هستن. هزینه پر کردن دندان با سرامیک کمی بیشتر از کامپوزیته.

منظور از ترمیم دندان با مواد سیاه چیه؟

مواد سیاه همون آمالگام هست که یک ترکیب سیاه رنگ هست. از این مواد پر کننده برای ترمیم دندان های خلفی یا عقب استفاده میشه. همونطور که در جدول بالا هم دیدید، قیمت پرکردن دندان با مواد سیاه در سال ۱۴۰۱ متناسب با سطوح ترمیم 600 تا 1 میلیون تومان متغییره.

تصویر شماتیک پر کردن دندان با مواد سیاه

اینم فیلم رو هم اگه دوست داشتی ببین: 🎬 فیلم پر کردن دندان با آمالگام

برای پر کردن دندان های خلفی خیلی کم از کامپوزیت و مواد سفید استفاده میشه چون هزینه ترمیم دندان شکسته عقب با این مواد صرفه اقتصادی نداره اما آمالگام گزینه خیلی مناسبی برای ترمیم این دندونا است چون کسی رنگ سیاهی آمالگام در طرح لبخند دیده نمیشه و هزینه کمتری هم داره.

👋 برای انجام درمان دندانپزشکی در تهران فرم زیر را پر کنید

مینیمال

چطور قیمت پر کردن دندان در سال ۱۴۰۱ را کاهش دهیم؟

اگه به هر دلیلی فعلاً دست و بالمون بسته س و نمی تونیم هزینه زیادی برای ترمیم دندان خودمون پرداخت کنیم یه روش هایی هست که با اونا می تونیم هزینه پر کردن دندان مخصوصاً با آمالگام رو کمتر کنیم. 3 تا از این روش ها این ها هستن:

 • مثلا می تونیم به مراکز دولتی مثلا جهاد دانشگاهی مراجعه کنیم.
 • می تونیم درمانگاه ها یا کلینیک هایی که زیر نظر دانشکده های دندانپزشکی هستن رو برای ترمیم انتخاب کنیم.
 • یا میشه از بیمه های تکمیلی کمک گرفت چون یه سریاشون حتی تمام قیمت پر کردن دندان با عصب کشی رو به طور کامل پرداخت می کنن

چطور دیگه اصلاً هزینه پر کردن دندون رو نپردازیم؟؟؟!

البته صرفه جویی منظورمون این نیست حالا که حتما باید دندان خودمون رو ترمیم کنیم، هزینه ترمیم رو کمتر یا ارزون تر پرداخت کنیم. این رو می‌ذاریم برای دندونای بعدی و هدفمون این باشه طوری ازشون مراقبت کنیم که اصلا نیازی به ترمیم دندان نباشه. اصلا نیازی نباشه قیمت و هزینه پر کردن دندان با هیچ نوع ماده ای رو بپردازیم چون هیچ چیزی جای دندون طبیعی خودمون رو نمی گیره.

بنابراین اجازه بدید در این بخش یه سری راه حل رو باه هم مرور کنیم و با دنبال کردن اون ها کاری کنیم که دیگه نیازی به پرداخت هزینه ترمیم دندان نداشته باشیم (به امید اون روز):

 • سعی کنیم هر روز 2 بار مسواک بزنیم
 • برای مسواک زدن 2 دقیقه وقت بذاریم
 • با نخ دندان فضاهای بین دندانی رو تمیز کنیم
 • اگه تونستیم از دهانشویه ها هم در کنار مسواک و نخ دندان مطابق دستور و توصیه دندانپزشک استفاده کنیم.
 • رژیم غذایی سالمی داشته باشیم
 • سعی کنیم هر 6 ماه یه بار به مطب یه دکتر دندانپزشک مراجعه کنیم
 • سیگار نکشیم
 • مصرف الکل رو متوقف کنید
 • و ….

پاسخ به سوالات رایج درباره هزینه ترمیم دندان در سال ۱۴۰۱

قیمت پر كردن دندان جلو در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

دندان های جلو معمولاً با کامپوزیت و سرامیک پر می‌شن بنابراین همانطور که در جدول داخل مقاله به اون اشاره کردیم هزینه ها بین 800 تا 1600 به ازای هر دندان متغییر هست.

هزینه ترمیم دندان لب پر شده در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

بسته به اینکه دندان چقدر دچار لب پر شدگی شده و با چه ماده ای پر و ترمیم میشه، هزینه ها هم متفاوته. کلا باید از نزدیک با یه دکتر دندونپزشک صحبت کنید تا دقیقا هزینه رو بهتون بگه.

قیمت پر کردن دندان با لیزر چقدر است؟

لیزر هیچ نقشی در پر کردن دندان نداره بلکه از اون تنها برای از بین بردن پوسیدگی های دندانی استفاده میشه. اینطور نیست که با لیزر حفره دندان رو پر کنن. بلکه حفره با کمک لیزر تمیز و آماده میشه تا مواد سفید یا سیاه داخلش قرار بگیره.

هزینه پر کردن دندان  با بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟

تامین اجتماعی تنها بخشی از قیمت ترمیم دندان را پرداخت می کند. به نظر میرسد تا 50 درصد هزینه از سوی این بیمه برای پر کردن دندان با مواد سیاه کاهش پیدا می کند.

درباه هزینه ترمیم دندان در سال ۱۴۰۱ سوالی دارید؟

اگه درباره قیمت پر کردن دندان و یا ترمیمش سوالی براتون پیش اومده میتونید زیر همین پست در بخش کامنت ها و دیدگاه ها برامون بنویسید سعی می کنیم در حد توان و در اولین فرصت بهتون پاسخ بدیم.

این پست چقدر تونست بهت کمک کنه؟

امتیاز از راست به چپ بیشتر میشه!

میانگین امتیازات / 5. تعداد امتیازات

تا حالا کسی نظر نداده تو اولین نفر باش

ما متاسفیم که این پست براتون مفید نبوده

لطفا بهمون کمک کنید این پست رو بهتر کنیم

میشه لطفا بگید چطور میتونیم پست رو بهتر کنیم؟

یک دیدگاه درباره چیزی که خواندید بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

21 دیدگاه به “لیست قیمت پرکردن دندان در سال ۱۴۰۱ (جدیدترین هزینه های ترمیم دندان)”

 • زهرا
  25 دی 1401 در ساعت 5:20 ق.ظ

  سلام وقت بخیر پیشامیش ممنون از پاسخ گویی
  من چند روز پیش مقدار کوچیکی از فاصله دوتادندون عقبم شکسته شد ک پوسیده بود اگه بخوام به یه دندان پزشک غیر متخصص مراجعه کنم و با الماگام پرش کنم هزینش چقدر میشع ؟ممکنه بیشتر از ۸۰۰ تو من بشه؟ راستش همیشه مامانم میگفت روزی یکبار کافی نیست بعد از نهارم مسواک بزن ولی من توجهی نمیکردم الان میترسم بهش بگم دندونم درد میکنه چون سرزنشم میکنه بخاطر همین مجبورم با پس انداز خددم برم

  • 26 دی 1401 در ساعت 12:39 ق.ظ

   سلام کاربر گرامی
   گرامی هزینه ترمیم در جدول درج شده و معمولا هزینه پر کردن دندان با آمالگام کمتر از مواد سفید هست و میشه با همین هزینه ای که نوشتید انجام داد. اما لطفا قبل از اینکه اقدام به ترمیم کنید حتما به چند کلینیک زنگ بزنید و هزینه ها را جویا شید. بهتر هست که شما 30 دقیقه بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید و حتما از نخ دندان هم استفاده کنید. بیشتر پوسیدگی های بین دندانی ناشی از عدم تمیز شدن فواصل بین دندان ها هست.
   پاینده باشید گرامی🌹

 • زهرا
  21 دی 1401 در ساعت 3:05 ق.ظ

  سلام من برای عصب کشی وپرکردن دودندان نیش بالاییم ۱۰میلیون پرداخت کردم هرچی اعتراض کردم والتماس کردم فایده نداشت الان ناراحتی اعصاب گرفتم آیاانصافه؟بخدا انصاف نیست.

  • 24 دی 1401 در ساعت 11:13 ق.ظ

   سلام کاربر گرامی
   بله ظاهرا حتی اگر متخصص بودن زیاد گرفتن. گرامی ما برای همین همیشه توصیه می کنیم که پیش از انجام درمان حتما و حتما هزینه ها رو سبک و سنگین کنید. تا هزینه ها رو نپرسیدید و مطمئن نشدید درمان انجام ندید. اشتباه برخی از مراجعان این هست که بدون اطلاع از قیمت ها درمان انجام می دن و بعدا متوجه میشن هزینه ها بیشتر از انتظارات بوده. بسیار مهم هست که حتما چند کلینیک رو بررسی کنید حتما
   پاینده باشید🌹

 • 3 مهر 1401 در ساعت 3:07 ب.ظ

  خب